iMindMap 11 – wkrótce premiera

Miło nam potwierdzić, że wkrótce będzie miała miejsce premiera nowej wersji programu iMindMap.


Z biegiem lat iMindMap przestał być wyłącznie narzędziem do mindmappingu i ewoluował w prawdziwy kombajn umożliwiający użytkownikom nie tylko tworzenie elektronicznych map myśli, pracę w trybie burzy mózgów, przygotowywanie i prowadzenie prezentacji, a także wizualne planowanie i zarządzanie projektami.
Już teraz, dzięki wielu wizualnym obszarom roboczym dostępnym w programie iMindMap możesz przenosić swoje pomysły od koncepcji do realizacji w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Czego nowego można się zatem spodziewać się po programie iMindMap 11?

Podział ekranu to pierwsza z nowych funkcji, o których możemy opowiedzieć 🙂

 

Już niebawem będziesz miał możliwość pracy na dwóch różnych rodzajach widoków jednocześnie, dzięki czemu będziesz mógł tworzyć inteligentne połączenia, zyskasz nowe perspektywy i szybko przeniesiesz informacje bez utraty wątku.
Zobacz na krótkim filmie jak funkcja podziału ekranu (Split Screen) prezentuje się w akcji:

 

Korzystając z programu iMindMap 11 poprawisz swoją produktywność dzięki szybszym i bardziej inteligentnym metodom pracy. Nowa funkcja podziału ekranu pomoże Ci zastosować najlepszy dla Ciebie widok i sposób pracy z wieloma projektami. Wystarczy, że klikniesz i przeciągając kluczowe elementy pomiędzy widokami.
Sortowanie pomysłów w widoku Burzy mózgów? Użyj trybu podziału ekranu, aby przekształcić wirtualne karteczki samoprzylepne w gałęzie mapy myśli i rozwinąć swoją koncepcję dalej niż to kiedykolwiek sobie wyobrażałeś.
Możesz także jeszcze bardziej zagłębić się w dany temat, porównując dwie mapy myśli i ich kluczowe elementy. Będziesz także mógł korzystać z funkcji przeciągania, aby szybko unieść elementy utworzone w trybie Szybkiego dodawania pomysłów i umieścić je w swoim wirtualnej tablicy korkowej trybu Burzy mózgów.

Podział ekranu w programie iMindMap 11 zapewnia możliwość łatwego nawigowania po Twoich pomysłach i szybkiego przesuwania wybranych elementów w zależności od potrzeb. Niezależnie od tego, jaki widok pasuje do Twojego stylu, będziesz mógł przełączać się dowolnie między nimi wszystkimi w ramach jednego, intuicyjnego ekranu.
Spraw, aby podróż od pomysłu do realizacji była płynna. Wystarczy jedno kliknięcie, aby podzielić ekran i uwolnić swoją kreatywność 🙂

 

Kolejna nowość to Promienisty widok mapy.
To kolejny dowód na to, że iMindMap to nie tylko świetny program do tworzenia komputerowych map myśli, ale po prostu innowacyjna i uniwersalna przestrzeń robocza, która zapewnia swobodę pracy w najbardziej kreatywny i produktywny sposób.

 

 

Najprawdopodobniej zaliczasz się do grona osób ceniących myślenie wizualne i dostrzegających sens i wartość w graficznym przedstawianiu różnorodnych danych i informacji. Mamy zatem dla Ciebie kolejny sposób na to, aby szybko i sprawnie uchwycić i zaprezentować swoje myśli i pomysły. W zupełnie nowym promienistym widoku mapy możesz tworzyć mapy w niespotykany i bardzo atrakcyjny wizualnie sposób. Zapisane informacje nabierają odpowiedniego znaczenia poprzez użycie przyciągających oko kolorowych pierścieni, które od razu odzwierciedlają właściwą hierarchię.
Badania pokazują, że formy kół i kręgów są atrakcyjne dla większości ludzi. Kształt i styl promienistej mapy ułatwią podział na mniejsze części nawet bardzo złożonych informacji.
Utwórz od podstaw mapę promienistą lub przełącz się na inny widok, dostępny w programie iMindMap, aby wizualnie planować projekty, wyznaczać cele, tworzyć przepływy pracy, prezentować informacje i wiele, wiele więcej.

 

 

Możliwość zobaczenia większego obrazu pomoże Ci skoncentrować się na celu końcowym. Promienisty widok mapy buduje wizualny przegląd całego tematu, celu lub projektu z łatwych do strawienia elementów. Już na pierwszy rzut oka widać znaczenie każdego elementu – wskazuje na to jego wielkość. Patrzysz na swój projekt z lotu ptaka i od razu widzisz wyraźną reprezentację priorytetów, pilności i hierarchii. Możesz dostosować swoją mapę w widoku promienistym do swoich potrzeb dzięki spersonalizowanym obrazom okładki. Użyj promienistego widoku mapy, aby przekazywać informacje wyższego poziomu innym osobom w łatwy do zrozumienia sposób, zamiast skupiać się na niepotrzebnych szczegółach. Jeśli potrzebny będzie dodatkowy kontekst, zawsze możesz zagłębić się w wybrany element – wystarczy, że go klikniesz, aby powiększyć.

 

 

Promienisty widok mapy wizualnie porządkuje informacje, przedstawiając zadania i pomysły jako składowe części całego projektu. Struktura twojej promienistej mapy oznacza, że możesz budować na swoich pomysłach i projektach, nie tracąc na przejrzystości. Rozmiar elementu na mapie w widoku promienistym jest skorelowany z jej znaczeniem. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar węzła za pomocą szybkich kliknięć lub za pomocą skrótów klawiszowych.
Wraz ze zmianą priorytetów możesz wizualnie odwzorować ważność i pilność danego elementu, poprzez dostosowanie jego rozmiaru. Niezależnie od zmian, jakie się pojawią po drodze, Twoja promienista mapa jest odpowiednio dostosowana, bez utraty z pola widzenia ostatecznego celu.

Zobacz promienisty widok mapy w akcji i wyobraź sobie, jak ta funkcja może Cię wesprzeć w organizowaniu i zarządzaniu zadaniami, które masz na głowie:

 

 

PS.
Pamiętaj, że kupując teraz program iMindMap w wersji V10 otrzymasz od nas bezpłatny upgrade do wersji V11, zaraz po jej oficjalnej premierze.
Wypróbuj iMindMap za darmo i bez żadnych zobowiązań lub – jeśli jesteś zdecydowany – kup program iMindMap już teraz.