iMindMap 9 – już jest :-)

Dzisiaj miała miejsce premiera nowej wersji programu iMindMap. Jedną z głównych myśli, jakie przyświecały twórcom nowej wersji iMindMap’a, było umożliwienie użytkownikom efektywnego przejścia przez cały proces kreatywny. Dzięki zupełnie nowej funkcji Szybkiego Dodawania program iMindMap ewoluował do wielozadaniowego huba, który sprawi, że Twoje pomysły po prostu wystrzelą w kosmos!

Szybkie dodawanie

Naśladując promienisty układ mapy myśli, ten sposób pracy zachęca Twój mózg do wystrzeliwania kolejnych pomysłów. Skorzystaj z funkcji Szybkiego Dodawania wtedy, gdy zależy Ci na szybkim wyrzuceniu różnych idei z głowy. Bez kłopotów. Bez zakłóceń. To szybkie mapowanie w najlepszym wydaniu.

 • dodaj informacje bez żadnych zakłóceń w formie samoorganizujących się bąbli,
 • wyszukaj i zorganizuj pomysły bez żadnego wysiłku, korzystając z nowego panelu bocznego,
 • nadaj swojej kreacji wyjątkowy charakter przy pomocy zestawu dostępnych ikon,
 • dodaj więcej danych przy użyciu notatek tekstowych i linków nie tracąc na przejrzystości i zwięzłości,
 • jednym kliknięciem przełączaj się między widokami Burzy mózgów i Mapy myśli.

Burza mózgów

W ósmej wersji programu iMindMap dodaliśmy narzędzie do tworzenia burzy mózgów jako uzupełnienie procesu mapowania i w pełni z nim skoordynowane. W programie iMindMap 9 funkcja burzy mózgów została rozszerzona, aby pozwolić Ci jeszcze efektywniej prowadzić burze mózgów, organizować, kategoryzować i nadawać priorytety swoim pomysłom. Te udoskonalenia oferują jeszcze bardziej zróżnicowane możliwości prowadzenia burzy mózgów:

 • znajdź pomysły szybko w nowym panelu bocznym – z łatwością wyszukuj i lokalizuj swoje pomysły,
 • rozpętaj jeszcze większą burzę swoich myśli z wykorzystaniem nowych kanw,
 • jednym kliknięciem uporządkuj i zorganizuj efekty swojej pracy,
 • wybierz i wstaw dowolną grafikę jako tło swojej burzy mózgów,
 • nowe opcje dostosowywania i formatowania dają teraz większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem – dodaj ikony i obrazki, zmień rozmiar, czcionkę i kolor tekstu, połącz pomysły przy pomocy nowej funkcji relacji,
 • notatki tekstowe, linki, notatki dźwiękowe i nawet mapy myśli  zapisane w chmurze iMindMap Cloud przekształcą Twoją burzę mózgów w prawdziwie multimedialny hub,
 • jednym kliknięciem przełącz się do widoku Mapy myśli lub Szybkiego dodawania – Twoje pomysły bezproblemowo się zsynchronizują.

Panel

Jeśli masz sporo pomysłów ucieszy Cię nasz nowy Panel boczny. Będzie tuż pod ręką zarówno w widoku Szybkiego dodawania, Burzy mózgów, jak i podczas pracy z Mapą myśli. Dzięki Panelowi będziesz mógł szybko zorganizować i nawigować wśród swoich pomysłów. Panel wyświetla Twoje pomysły w formie listy, którą możesz łatwo przewinąć, aby zlokalizować to, co jest dla Ciebie aktualnie ważne. Możesz też skorzystać z podręcznego filtra, aby wyszukać to, co Cię interesuje jeszcze szybciej. Kliknij w wybrany pomysł w Panelu, aby przenieść się w odpowiednie miejsce w swoim widoku. Możesz także edytować pomysł bezpośrednio w Panelu. Możliwość grupowania pomysłów wewnątrz Panelu sprawia, że ten skromny nowy dodatek niesie ze sobą naprawdę bardzo konkretną wartość.

Udostępniaj pliki programu iMindMap na jeszcze więcej sposobów!

Dzięki dodaniu tych popularnych integracji, pliki iMindMap mogą być teraz udostępniane i zapisane w większej ilości miejsc, niż do tej pory. Zapisz pliki z rozszerzeniem .imx na swoim Dysku Google lub na koncie Dropbox. Integracja z Evernote oznacza, że możesz teraz dzielić się obrazem swojej mapy – podobnie, jak w przypadku integracji z Tweeterem i Facebookiem.

Eksport

iMindMap 9 oferuje więcej opcji eksportu z ulepszoną funkcjonalnością. Podczas eksportu do programu MS Word, tekst z Twojej mapy jest przekształcany w nagłówki – dzięki temu rezultat Twojej pracy jest bardzo przejrzysty. Eksport do programu MS Excel pozwala na wyeksportowanie mapy do arkusza kalkulacyjnego, z zachowaniem struktury mapy. Funkcja ta zawiera również nowe opcje dotyczące zadań, dzięki czemu Twoje mapy będą jeszcze bardziej użyteczne.

Sprawdź ofertę specjalną, którą przygotowaliśmy w związku z planowaną premierą wersji V9.

iMindMap 9 – krótkie video: